CC Picaro XCM-Cup ja MTB 400 Laukaa 21.9

Puuttuu 32

© Helalan Tulos AY

Kilpailun sarjat: P10; T12; P12; P14; BMX; M18; MYL; NYL; M40; M50; M; N; M; M; N; M16; JOKKIS; FAT22; M60

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

P10

Miehet 10 vuotta 8.46 km

1.

4

Aaro Hongisto

JäPy

45:05.6

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

T12

Naiset 12 vuotta 8.46 km

1.

8

Lotta Oja

KaJu

31:00.2

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

P12

Miehet 12 vuotta 8.46 km

1.

1

Eeti Lahti

JYPS

30:59.4

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

P14

Miehet 14 vuotta 12.7 km

1.

2

Vilho Hansson

HyPy

40:29.8

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

BMX

Seuran BMX juniorit 4.2 km

1.

7

Peeti Makkula

Picaro

22:08.3

2.

3

Mauno Pitkänen

Picaro

22:28.9

3.

5

Lennart Makkula

Picaro

23:31.9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

M18

XCM Miehet 18 vuotta 66.3 km

1.

65

Elias Aavela

LrPy

3:41:28.1

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

MYL

XCM Miehet yleinen 66.3 km

1.

124

Samuli Visuri

CCH

2:57:31.9

2.

62

Iiro Sairanen

IU

3:03:05.2

3.

127

Henrik Nykänen

KoPy

3:21:38.3

DNF

63

Joona Kleemola

HyPy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

NYL

XCM Naiset yleinen 66.3 km

1.

133

Mira Orell-Siponen

CC Ilves

3:51:16.4

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

M40

XCM Miehet 40 vuotta 66.3 km

1.

72

Sami Tyynelä

LaPy/Specialized

3:07:50.9

2.

61

Marko Saukko

CCH

3:14:41.8

3.

66

Jyri Viemerö

Augment Sports

3:18:05.4

4.

70

Jaakko Mursu

KuoPys

3:22:01.8

5.

69

Petteri Mustakallio

KuoPys

3:24:13.0

6.

68

Antti Vuolli

Kangasala

3:26:15.9

7.

67

Janne Hallikainen

IBD

3:37:12.3

8.

64

Janne Ohvo

IBD

3:49:09.9

DNF

71

Jouni Huovinen

KuoPys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

M50

XCM Miehet 50 vuotta 66.3 km

1.

75

Pekka Miilumäki

Rideep/Augment Sports

3:11:51.6

2.

77

Sami Jaakkola

LrPy/Pyöräliike Varustamo

3:28:53.1

3.

74

Olavi Sariola

Oulu

4:13:30.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

M

Miehet 66.3 km

1.

122

Pirkka Lahtinen

JYPS

3:22:14.3

2.

80

Mikko Petäjämäki

PKK

3:32:03.9

3.

105

Väinö Ylinen

Jyväskylä

3:47:27.9

4.

79

Niklas Westin

Helsinki

-1 kierros

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

N

Naiset 66.3 km

1.

78

Eve Lahti

JYPS

3:40:05.4

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

M 40

Miehet 40 vuotta 66.3 km

1.

121

Hannu Oja

KaJu

3:13:16.2

2.

83

Kauko Heinikoski

Oulu

3:18:05.5

3.

81

Aki Pulkkinen

Firstbeat

3:24:34.4

4.

123

Tero Ridanpää

JKU

3:51:14.0

DNF

107

Juha Sipponen

CC Ilves

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

M YL

Miehet 44.4 km

1.

84

Simo Terävä

IBD

2:07:06.4

2.

128

Janne Raatikainen

Palokka

2:10:24.0

3.

93

Vesa Klemettinen

S-JKL

2:18:37.5

4.

88

Olli Elo

Jyväskylä

2:20:16.1

5.

87

Anssi Lahti

JYPS

2:22:41.0

6.

86

Antti Tannermäki

JYPS

2:35:19.3

7.

91

Jari Järvisalo

ProMTB

2:36:40.6

8.

126

Ville Savolainen

Jyväskylä

2:42:51.9

9.

89

Marko Aavela

LrPy

2:47:44.4

10.

85

Timo Viitasalo

IK-32

2:53:00.0

11.

106

Juha Sillanpää

Seinäjoki

3:01:35.6

12.

92

Timo Ylänen

Puuppola

3:02:54.7

13.

94

Mikko Korhonen

Suonenjoki

3:21:20.9

DNF

129

Pasi Martikainen

IPR

 

DNS

90

Petri Paakinaho

Oulainen

 

DNS

161

Mikko Juuma

Picaro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

N YL

Naiset 44.4 km

1.

97

Jaana Sariola

TDA

2:57:43.4

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

M16

Miehet 16 vuotta 44.4 km

1.

10

Jirka Oja

KaJu

2:11:05.9

2.

95

Joona Outinen

ProMTB

2:33:19.4

DNF

96

Simo Klemettinen

S-JKL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

JOKKIS

Jokkis 22.5 km

1.

99

Heikki Turunen

Eap racing

1:09:26.2

2.

98

Teiskonen Jarmo

Picaro/Se Joku

1:12:53.5

3.

101

Häkkinen Jani

Eap Racing

1:15:38.2

4.

125

Jarno Kovanen

Picaro

1:19:33.6

5.

100

Salla Riikonen

Eap racing

1:31:29.4

6.

102

Kaisa Lehtonen

Jyväskylä

1:35:17.3

7.

104

Hedda Aavela

LrPy

1:37:36.1

8.

132

Jarno Kankainen

Äänekoski

1:41:14.3

9.

103

Tero Mihari

Jyväskylä

1:41:14.4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

FAT22

FatBike 22,5 km 22.5 km

1.

130

Aatu Kiiskinen

Jyväskylä

2:33:19.7

2.

131

Marko Kiiskinen

LaPy

2:33:19.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo

Sija

Nro

Nimi

Seura

Loppuaika

M60

XCM Miehet 60 vuotta 66.3 km

1.

76

Hannu Kaikkonen

Rokua MTB Tiimi

4:09:50.1

2.

73

Kari Vaara

JYPS

-1 kierros

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjaluettelo